/* */

Enea Spring Break On Tour w Przeźmierowie!

08/05/2018

Zapraszamy na drugą odsłonę Enea Spring Break On Tour!

Po ubiegłorocznym koncercie w Suchym Lesie Enea Spring Break On Tour wraca na szlak!
18 maja w Centrum Kultury Przeźmierowo wystąpi trójka wykonawców, którzy w kwietniu zaprezentowali się podczas piątej edycji Enea Spring Break w Poznaniu!

Wstęp wolny!

Zagrają:

Smash – powstali w 2014, właśnie wydali pierwszy długogrający album, zawierający osiem bogatych klimatycznie i elektryzujących kompozycji. SMASH to melodyjne i stonowane wokale, skąpane w energetycznych gitarowych riffach i melodiach, podparte solidną, pulsującą sekcją rytmiczną. Zespół świetnie czuje się na scenie, co zostaje regularnie doceniane podczas koncertów. W roku 2017, towarzyszyli światowej klasy zespołowi Triggerfinger podczas polskiej trasy koncertowej, promującej album „Colossus”, zdobywając uznanie oraz bardzo przychylne reakcje publiki.

Pepe. – Piotrek Rajski to producent pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, dzięki czemu dziś w jego twórczości słyszalny jest szeroki zakres inspiracji. Ważnym momentem w karierze artysty był utwór „Yoko” nagrany z gościnnym udziałem Patricka The Pan. Numer zwrócił uwagę labelu Flirtini, który zaproponował artyście wydanie epki. Materiał zatytułowany „Places Without Things” ukazał się pod koniec kwietnia 2016 roku i zawierał oprócz Yoko 3 premierowe utwory. Koniec roku przyniósł jeszcze jedną ciekawą kolaboracją. Na potrzeby kompilacji Flirtini Heartbreaks & Promises vol. 3 artysta współpracował ze znaną wokalistką popową – Izą Lach. Efektem tej kooperacji był utwór „Sukienka”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Artysta o swoim procesie twórczym mówi tak: „Kiedy tworzę muzykę to widzę w głowie obraz. I ten obraz ma opowiadać historię”. Pepe. serwuje lo – fi, elektronikę w wyjątkowej i melancholijnej odsłonie. Obecnie artysta pracuje nad nowym materiałem, który ma ukazać się w 2018 roku.

MOLK – taneczny electro-pop zmieszany z chłodnym R’n’B i nastrojowym indie. Muzyka MOLK powstała z potrzeby ucieczki do przodu. Po sukcesach z zespołem Lola Lynch, Marcin Skrzypczak i Łukasz Krzyszkowiak postanowili opuścić grupę. Ich podstawowym założeniem było odejście od retro-rockowego rozbuchania przesterów na rzecz prostoty, subtelności i taneczności doprawionej odrobiną skandynawskiego chłodu. Do nowo powstającej grupy dołączyła Olga Zając, skrzypaczka współpracującą z orkiestrami kameralnymi, ale przede wszystkim wokalistka obdarzona ciekawym, delikatnym głosem. Skład domknął Konrad Szadkowski – basista, który w MOLK może rozwijać swoją miłość do elektronicznych brzmień.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Polecamy aftermovie Enea Spring Break!

16/05/2018

Emocje po tegorocznej edycji festiwalu już opadły – przypomnijmy więc, jak było od 19 do 21 kwietnia 2018 w Poznaniu!

Zobacz więcej

Special guest: Muchy grają Xerroromans

20/04/2018

Ogłaszamy, kto kryje się pod nazwą „SPECIAL GUEST” w harmonogramach! Ostatniego dnia festiwalu w Blue Note wyjątkowy koncert…Much!

Zobacz więcej

Alice Merton odwołuje koncert na Enea Spring Break 2018! Ala Zastary zagra zamiast artystki!

19/04/2018

Alice Merton z powodu choroby nie zagra na festiwalu. Zamiast niej drugi koncert zagra duet Ala Zastary!

Zobacz więcej
Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy: