/* */

IZZY AND THE BLACK TREES

Izzy and the Black Trees  to połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Pixies, Patti Smith Band lub Savages.

W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew. W tym roku ukazał się ich długogrający debiut “Trust No One” pod labelem Anteny Krzyku.    

Założycielka zespołu, Iza Izzy Rekowska spędziła parę lat w Londynie, gdzie grając po pubach testowała swoje songwriterskie pomysły. Po powrocie do Polski założyła folk-tronikowy projekt Miss Is Sleepy ale to dopiero jako Izzy and the Black Trees znalazła swoje miejsce na ziemi. 

I&TBT zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (Portugalia), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, klubie Re (Kraków) oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu. Do tej pory mają za sobą około 40 koncertów, finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych 2019.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: