/* */

Red Bull Tour Bus jedną ze scen Enea Spring Break!

01/03/2016

W dniach od 21 do 23 kwietnia w kilkunastu miejscach Poznania odbędzie się Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. W ramach wydarzenia do Poznania przyjedzie autobus koncertowy Red Bulla czyli Red Bull Tour Bus. Wystąpi na nim sześć zespołów podczas dwóch z trzech festiwalowych dni (piątek oraz sobota).

Red Bull Tour Bus to wyjątkowy pojazd – mobilny autobus koncertowy ze sceną na dachu. Przez ostatnie 8 lat pojawił się w kilkudziesięciu miejscach kraju, prezentując świeżą dawkę młodych zespołów. U boku utalentowanych debiutantów wystąpili również tacy artyści jak BRODKA, Pezet, Kamp!, Rasmentalism, Pogodno, Natalia Nykiel, Jamal i wielu innych. Red Bull Tour Bus był na juwenaliach, festiwalach, tworzył Małą Scenę w Jarocinie. Przy muzyce z dachu autobusu bawiły się tysiące ludzie – nie inaczej będzie podczas Enea Spring Break!

RB_T

Tym razem Red Bull Tour Bus zlokalizowany będzie na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek. Będzie to – poza Placem Wolności – druga plenerowa scena Enea Spring Break.

Artyści którzy zagrają na muzycznym autobusie 22 i 23 kwietnia to:

Marika
Lilly Hates Roses
Young Stadium Club
drewnofromlas
Bibobit
Extra

MARIKA
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Doskonale znana publiczności w swoim pierwszym reggae-soulowym wcieleniu. Na koncie ma cztery płyty i nominacje do Fryderyków. Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami, jak Erykah Badu czy Macy Gray. Najnowszy album, „Marika Marta Kosakowska” otwiera nowy rozdział w jej karierze. Przynosi przemianę zarówno w zakresie stylistyki, jak i wizerunku. To płyta poetycka w warstwie tekstowej, a elektroniczna i avant-popowa w warstwie muzycznej.

LILLY HATES ROSES
Zespół powstał pod koniec 2012 roku i debiutował w legendarnym radiu KEXP singlem „Youth”. Przypadkowe spotkanie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego zaowocowało powstaniem duetu, który w swojej twórczości łączy inspiracje folkiem spod znaku Bon Ivera czy Neutral Milk Hotel z zamiłowaniem do muzyki Sonic Youth i Becka. Latem 2015 roku ukazała się ich druga płyta, zatytułowana „Mokotów”.

YOUNG STADIUM CLUB
Przestrzeń, moc i energia – te słowa idealnie określają łódzki zespół. Do tego można jeszcze dorzucić młodzieńczą naiwność i chęć zmieniania świata. Z jednej strony szczeniackie zakochanie, a z drugiej determinacja w osiąganiu zamierzonych celów. Young Stadium Club są tymi wspomnieniami, do których z przyjemnością chce się wracać. A to dopiero początek!

drewnofromlas
Projekt piątki znajomych z Trójmiasta i okolic, których połączyła muzyka. Na koncie mają dwie EPki i dwa albumy długogrające. Swoje brzmienie opierają na elektro-akustycznych instrumentach, a stylistycznie czerpią z szeroko pojętej muzyki klubowej, inspirując się mistrzami gatunków takich jak jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass, jungle. Poza wspólnym graniem prowadzą również wydawnictwo tartak records.

BIBOBIT
Projekt duetu producenckiego: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch, który inspiruje i w swojej twórczości łączy jazz, elektronikę oraz hip-hop.  W ich singlowym debiucie udział wzięła sama Urszula Dudziak!

EXTRA
Trzech muzyków tworzących melancholijne, melodyjne piosenki z polskimi tekstami. Na początku 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta. Elektroniczno-gitarowe aranżacje nawiązują do najnowszych, postpitchforkowych wzorców. Extra to też specjaliści od chwytliwych teledysków, klip do singlowego „Wyjechać” walczył o główną nagrodę festiwalu Off Camera w Krakowie.

Więcej informacji  na www.spring-break.pl!

Szczegółowy harmonogram wszystkich scen podamy bliżej terminu festiwalu.
Bilety na Enea Spring Break cieszą się sporym powodzeniem, dlatego polecamy nie zwlekać z ich zakupem. Na imprezę można kupić wyłącznie 3-dniowe karnety w cenie 89 zł. Są  dostępne na stronach: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl i www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Na Enea Spring Break zagra ponad 100 wykonawców, w tym m.in. Brodka, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Rebeka czy Jazzombie!

Organizator: Fundacja Fast Forward
Współorganizatorzy: Estrada Poznańska, Centrum Kultury Zamek, Agencja Go Ahead
Sponsor tytularny: Enea
Mecenas: Aquanet
Sponsor: Hortex
Partnerzy: Don’t Panic We’re From Poland, Culture.pl, Red Bull, ZPAV, Fabryka Zespołów
Partner technologiczny: GoPro

Do zobaczenia w Poznaniu!

Playlista na Spotify już dostępna!

13/02/2020

Jak co roku, przygotowaliśmy playlistę na platformie Spotify – znajdziecie na niej wszystkich artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji Enea Spring Break! Upewnijcie się, że obserwujecie playlistę, żeby nie umknęły Wam żadne nowości!

Zobacz więcej

Natalia Nykiel na Enea Spring Break 2020!

12/02/2020

Jedna z najważniejszych Artystek na polskiej scenie elektronicznej i popowej, autorka nominowanego do Fryderyków albumu „Origo”, Natalia Nykiel wystąpi na Enea Spring Break 2020! Weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty […]

Zobacz więcej

Mocny hip-hopowy skład dołącza do line upu!

11/02/2020

17 nowych Artystów dołącza do line upu Enea Spring Break! Skład festiwalu zasila mocne grono hip-hopowych wykonawców: nowy projekt Ten Typ Mesa – Biały Tunel, zjawiskowe Syny i ½ tego projektu – Piernikowski, a także obiecujący duet Jan Serce z wydanym w Asfalt Records debiutem. W kwietniu w Poznaniu wystąpi także: Dawid Grzelak, Immortal Onion, […]

Zobacz więcej
Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy: