/* */

BLAUKA

Blauka to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przez samych twórców inaczej jako „retrospektywny rock rekreacyjny”, który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a jak ciekawiej brzmi. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość.
Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Ich piosenki to zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.
Ich dwa single wydane wraz z teledyskami w 2018 roku- „Figle Zuchwałe” i „Zawzięcie” spotkały się z uznaniem zarówno słuchaczy (Chilloutowy Utwór Roku 2018 dla „Figli Zuchwałych”), jak i środowisk filmowych (wyróżnienie IndieFEST Film Awards w USA, nominacja festiwalu PLMVA w kategorii Alternatywa), a same w sobie są zapowiedzią debiutanckiego albumu w 2019 roku.
Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: