/* */

BOVSKA

Jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku.

Bovska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty “Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, a Artystka otrzymała Złotą Płytę̨ za sprzedaż̇ ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla o tym samym tytule. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 milionów razy. Bovska jest współautorką swoich płyt, które stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Do tej pory ukazały się albumy – „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy”.

BOVSKA ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku.

Nominowana do nagrody MTV Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca.

Na koncie ma dwie nominacje do nagrody Fryderyk: Fonograficzny Debiut Roku 2016 oraz  Album Roku 2017 w kategorii Elektronika za płytę “Pysk”. To, co wyróżnia twórczość Bovskiej to oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów. Doceniło to jury Yach Film Festivalu nominując w 2013 roku teledysk do utworu “Long way” w kategorii Zdjęcia a w roku 2016 teledysk „Klik” w kategorii Plastyczna Aranżacja Przestrzeni.

 

Artystka od początku zachwyca swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana do granic możliwości – od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Oprócz komponowania Bovska zajmuje się grafiką i ilustracją. Jest projektantem wszystkich swoich albumów.

 

Wiosną bieżącego roku ukaże się czwarty album Bovskiej. Zapowiadają go single: “Leżałam”, “Będę przy Tobie” oraz “Wujek G”.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: