/* */

ENCHANTED HUNTERS

Enchanted Hunters to zespół Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy, jednych z najbardziej uzdolnionych i najciekawszych songwriterek młodego pokolenia.

Znakomity debiut Enchanted Hunters z roku 2012, „Peoria”, łączący w sobie alt-folk, Stereolabowe harmonie wokalne i dream-pop Cocteau Twins, przyniósł im entuzjastyczne recenzje i zapewnił występy w klubach i festiwalach w Polsce i za granicą.

Wielkim sukcesem skończyła się współpraca Gajdzicy i Penkalli z autorami „Małych Stłuczek” — za muzykę do tego filmu artystki otrzymały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy, wygrywając z autorami muzyki najbardziej znaczących polskich filmów w roku 2014. Niektóre z utworów wykorzystanych w filmie trafiły na epkę „Little Crushes”, dostępną w całości na https://enchantedhunters.bandcamp.com/

W międzyczasie Enchanted Hunters zdążyły zagrać koncerty ze swoją bohaterką Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988, znanym z duetu SYNY), i wspomóc w studiu Michała Bielę (Kristen) podczas pracy nad jego solową płytą.

Małgorzata Penkalla tworzy również duet Alexis z perkusistą Jankiem Młynarskim, grała również na koncertach Oliviera Heima i Pictorial Candi, a niedawno wraz z Jankiem Komarem stworzyła muzykę do serialu „Rojst”.

Na żywo Enchanted Hunters występują z basistą Michałem Bielą oraz producentem Mateuszem Dankiem (Wilga).

W tym roku ukaże się najnowszy album zespołu.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: