/* */

LEMON

Zespół LemON (od „lem” – w języku łemkowskim „tylko” i „ON” – „włącz”) zadebiutował na rynku w 2012 roku, ale to wydany wiosną ubiegłego roku niekomercyjny album „TU”  otworzył zupełnie nowy etap w historii grupy. To właśnie o tej płycie Marek Niedźwiecki napisał „Wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

„TU” To album bezkompromisowy w warstwie muzycznej i odważny, a wręcz ekshibicjonistyczny w warstwie tekstowej.

Szerokim echem w kraju i za granicą odbił się występ LemON z legendarnym alternatywnym gruzińskim zespołem Rustavi, po którym Kasia Nosowska zaprosiła Igora do udziału w ostatniej trasie Hey – a o jego zdolnościach wokalnych mówiła: „To coś tak pięknego. Są głosy i głosy. To jest taki głos z kosmosu, palcem bożym namaszczony”.

Po niezwykle entuzjastycznym przyjęciu „TU” i znakomicie ocenionej trasie jesiennej, LemON wraca do studia i pracuje nad nowym materiałem.

W skład grupy wchodzą: Igor Herbut (wokal, pianino), Piotrek „Rubens” Rubik (gitary), Tomasz ,,Harry” Waldowski (perkusja i instrumenty perkusyjne), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe), Piotr Kołacz (gitara basowa).

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: