/* */

MARYSIA STAROSTA

Marysia Starosta to kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka znana ze współpracy z Sokołem, ale przede wszystkim oryginalna i nietuzinkowa postać polskiej sceny muzycznej. W latach 2011 i 2013 artystka nagrała z Sokołem dwa pokryte platyną płyty – „Czysta Brudna Prawda” oraz „Czarna biała magia”. Gościnnie występowała w nagraniach takich grup muzycznych i wykonawców jak: VNM, Robert M, Borys Szyc, Fu i Pokój z Widokiem na Wojnę.

We wrześniu Marysia wydała swój solowy album pt. „Ślubu Nie Będzie”, który jest bardzo osobistą podróżą muzyczną. Sama opowiada o nim: „To jest moja płyta i ma mnie pokazać taką, jaką jestem. Nie kłamię w tekstach, nie będę kłamać też w warstwie muzycznej i produkcyjnej. Liczę się z tym, że ktoś powie, że to nie jest idealnie zaśpiewane, ale „idealnie” było ostatnim słowem, o którym myślelibyśmy robiąc ten album. W wielu miejscach zostawiliśmy pierwsze wersje wokalu, bo choć technicznie kolejne były lepsze, to nie było w nich prawdy. „Dlatego” nagrałam już trzy lata temu. A kiedy słucham go dziś, nie zmieniłabym tam ani jednego dźwięku. On jest dla mnie pamiątką po tamtym czasie”.

Album „Ślubu Nie Będzie” zbiera bardzo przychylne recenzje i został okrzyknięty jedną z najciekawszych produkcji w tym roku.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: