/* */

NEW ROME

Tomasz Bednarczyk (urodzony w 1986 roku) jest producentem muzycznym pochodzącym z Wrocławia. W młodości rozpoczął naukę gry na gitarze i grał w kilku zespołach prezentując muzykę indie czy hardcore punk.

Od 2004 roku komponuje i pisze utwory, ukazując popową jakość dla swych kruchych zapisów oraz tworząc melancholijne impresje na bazie samplowanych brzmień akustycznych, syntezatorów czy dźwięków otoczenia. W 2008 roku ukazał się debiutancki

album “Summer Feelings” nakładem australijskiej wytwórni Room40. Rok później wydał dwie kolejne płyty “Painting Sky Together” dla Room40 oraz “Let’s Make Better Mistakes Tomorrow” dla nowojorskiego 12k. Jego prace były recenzowane na łamach opiniotwórczego The Wire oraz prezentowane w BBC Radio. W 2009 roku podczas festiwalu Unsound przygotował muzykę do instalacji “Systemy” w Fabryce Past Erdal.

W latach 2011-2015 prowadził wytwórnie We Are Your Music Mate, która skupiała się na szeroko pojętej muzyce rytmicznej czy klubowej a przede wszystkim jej melancholijnej odmianie. Katalog wytwórni obejmuje ponad 20 pozycji. W 2014 roku rozpoczął współprace z Tomaszem Mreńcą pod nazwą Venter, projekt ma na koncie album oraz dwie epki. Pod koniec 2015 roku założył projekt New Rome. Pierwsza płyta “Nowhere” wyszła nakładem Room40 w 2016 roku, druga “Somewhere” w krakowskim Instant Classic na początku 2017 roku. Trzeci album “Elsewhere” został wydany w Requiem Records i zamka trylogię z “where”.

Na początku 2018 roku wydał w formie kasetowej album “Music for Balance and Relaxation Vol.1”. Materiał ten jest próbą własnej interpretacji oraz inspiracji japońską muzyką medytacyjną / New Age z przełomu lat 70 i 80 ubiegłego wieku. Dyskografie zamyka album “Illustrations For Those Who”, który jest powrotem do estetyki zapoczątkowanej w pierwszym okresie twórczości. Album został wydany w listopadzie zeszłego roku dla Room40. Aktualnie kończy pracę nad czwartym albumem New Rome, który ukaże się w 2019 roku.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: