/* */

SANTABARBARA

Od najmłodszych lat wspólnie pragnęliśmy stworzyć zespół. Wszyscy wychowaliśmy się na dźwiękach Tie Breaku – polskiego kultowego punk jazzowego zespołu, który współtworzą nasi ojcowie – i nikt z nas nigdy nie wyobrażał sobie życia bez sceny. Wydawało się to dla nas naturalne, że w przyszłości pójdziemy w ślady naszych rodziców.

Santabarbara jest owocem naszych wspólnych poszukiwań brzmienia i koncepcji na tworzenie muzyki. Każdy z nas na co dzień jest pochłonięty własnymi muzycznymi projektami. Czekaliśmy wiele lat na ten moment, by w tym składzie móc stanąć na scenie i swoją twórczością opowiedzieć własną historię. Teraz jest na to najlepsza okazja.

Santabarbara – najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich), który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji.
Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. Staramy się tutaj pokazać jaka jest nasza koncepcja na tworzenie piosenki, przy czym nie opieramy się na utartych schematach formalnych, czy kompozycyjnych. Nadrzędną rolę w każdym utworze pełni melodia i harmonia, do której staramy się podejść w nieoczywisty sposób aranżacyjny. W naszej twórczości inspirujemy się wpływami min. Jamesa Blake’a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno.

Tutaj staramy się połączyć te pomysły w jedną spójną całość, a przy tym mamy nadzieję na pokazanie czegoś nowego i świeżego.
Obecnie zespół funkcjonuje w trio (Szczepan, Łukasz i Nikodem) i szykuje się do nagrania płyty, której premiera jest zaplanowana na 2019 rok.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: