/* */

SWIERNALIS

Swiernalis – ta postać zadebiutowała w 2016 roku kiedy to nakładem wydawnictwa Kayax ukazała się jego debiutancka płyta o tajemniczym tytule „Drauma”.

Ten wokalista, tekściarz i instrumentalista przez 4 lata szukał kolejnych etapów swojej muzycznej drogi i kompanów radzących sobie z jego oczekiwaniami. W międzyczasie wypuścił 3 single ‚Pergamin’, ‚Blizny’, ‚Szaleniec’ (feat. Michał Kmieciak) eksperymentując z brzmieniem i nie dając o sobie zapomnieć słuchaczom. Obecnie przygotowuje się do wydania drugiej płyty wiosną 2020 roku, która zwiastuje szybszy i bardziej elektroniczny rozdział w jego muzyce.

Przedsmak nowej płyty stanowi utwór „Blizny”, który usłyszeć można w radiostacjach na terenie całej Polski, a który to opowiada historię zakończenia nieszczęśliwej miłości i ran, które zadają sobie ludzie w niedobranych związkach. Oprócz „Blizn” Swiernalis zaprezentuje kilka nowych utworów, jak również dwa single z pierwszej płyty – wakacyjne „Dzikie palmy” i niepokojące studium przypadku choroby w „Sierści”. Wszystko to w zgranym kwintecie, w którym w basowe struny uderza Adam Świerczyński (Rosalie, Jimek), w te lżejsze, gitarowe Kacper Budziszewski (Fismoll), pałeczki dzierży Adam Fordon, zaś dźwięki pianina i syntezatorów lepsze niż tryb budowania w Simsach wygrywa Szymon Siwierski (MIST).

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: