/* */

TERRIFIC SUNDAY

Na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Main Stage na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey, Muchy czy happysad. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu – Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jak i przez krytykę. Zostali wyróżnieni przez Bretta Morgena, reżysera “Cobain: Montage of Heck”, podczas Krakow Film Festival 2015.

Pierwszy krokiem do profesjonalnej kariery był ich kontrakt podpisany z Sony Music Poland. W 2015 roku ukazał się ich debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away”, do którego teledysk kręcony był w Barcelonie. Produkcją pierwszej płyty poznaniaków podjął się Marcin Bors – jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Zespół dostał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku” za album “Strangers, Lovers”. w 2017 kwartet wydał pierwszy singiel w języku polskim pt. “Bałtyk”, który został doceniony przez redaktorów radiowych. W klipie do singla w roli głównej wystąpił Tomek Goehs, perkusista zespołu Kult.

Już na wiosnę zespół szykuje premierę kolejnego singla, który będzie zapowiedzią drugiej płyty zespołu.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: