/* */

THE RODEO

The Rodeo to anagram od Dorothée, francuskiej wokalistki pochodzenia wietnamskiego . Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy w nastoletnim wieku znalazła na strychu starą gitarę. Ten magiczny klucz otworzył drzwi do wielu muzycznych podróży, wiodących przez zespół Hopper oraz trzy albumy solowe, z których najnowszy, „Thérianthropie Paradis”, jest jej pierwszym zaśpiewanym w całości w ojczystym języku i nawiązuje wprost do złotego okresu francuskiego popu lat 60-tych (France Gall, Jane Birkin, Brigitte Bardot), łącząc te tradycje ze współczesnymi brzmieniami elektronicznymi i indie-rockowym (Air, Phoenix, Arcade Fire, Metronomy).

Jeśli chodzi o podróże bardziej dosłowne, Dorothée Hannequin zdążyła zaprezentować swoją twórczość w USA, Kanadzie, Chinach, Korei Południowej, Brazylii i w wielu krajach europejskich. Nie było jej jeszcze w Polsce – dzięki Enea Spring Break nadrobi i tę zaległość. Zaśpiewała też w chórkach na francuskich koncertach jej ulubionego Bon Ivera, bierze czynny udział w projekcie Keychange – organizacji wspierającej kobiety w przemyśle muzycznym.

Zanim zobaczycie ją w czwartek 23 kwietnia w klubie „Dubliner”, posłuchajcie chociażby utworu „Ivre d’amour” z najnowszej płyty, który zagęszcza wszystkie kolory z „Thérianthropie Paradis”: Jakie? Oczywiście czerwony. karmin, cynober, szkarłat. Krew, wino, usta i letnie owoce.

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: