/* */

ZAMILSKA

Po raz pierwszy na Enea Spring Break, po raz pierwszy od trzech lat w Poznaniu. Zamilska zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącego albumu. Szczegóły wydawnictwa nie są jeszcze znane, ale publiczność w Poznaniu będzie mogła pierwsza przekonać się jak brzmi nowa Zamilska. Zamilska LIVE.

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku i niełatwo ją zaszufladkować. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Na scenie ZAMILSKA emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Jej utwory grał utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawia się w najgorętszej grze komputerowej tego sezonu: RUINERZE (soundtrack nagrodzony statuetką DIGITAL DRAGONS 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utworu Gazelle Twin w wykonaniu ZAMILSKIEJ zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”.

Debiutancki album Untune z 2014 umożliwił Zamilskiej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, a także występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo, Undone z 2016, nominowane do Fryderyka w kategorii „Elektronika”, czerpie inspiracje z różnorodnych źródeł: od surowych brzmień z rodzimego Śląska precyzyjnie przeplecionych plemiennymi śpiewami oraz orientalnymi dźwiękami poprzez mechaniczne odgłosy aż po industrialny brud. W 2017 ukazał się singiel „Closer” z gościnnym wokalnym udziałem RESINY, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records.

ZAMILSKA zadebiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Miała również okazję pracować nad projektami muzycznymi (remixy) oraz modowymi. Stworzyła oprawę muzyczną do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca.

Na swoim koncie producentka ma kolaboracje z Nosowską przy okazji projektu „POWROTY” ELECTRONIC BEATS, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się kolaboracja z polskim raperem Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. W 2017 ZAMILSKA była też częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

ZAMILSKA zadebiutowała jako producentka utworu Pauliny Przybysz. Ich utwór „Dzielne Kobiety” znalazł się na ostatniej płycie Pauliny „Chodź Tu”, za którą Przybysz otrzymała statuetkę FRYDERYK 2017. Po raz pierwszy realizowała rownież projekt dla Filharmonii w Szczecinie. Zaproszona była do udziału w wykonaniu utworu Marcina Stańczyka z gościnnym udziałem MusikFabrik Ensemble. Kolejny debiut to własny program radiowy „Nocny TransPort” emitowany co środę w radiowej Czwórce, w którym ZAMILSKA prezentuje swoje eklektyczne inspiracje oraz muzyka filmowa stworzona na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych.

ZAMILSKA wiecznie poszukuje: a to właściwej formy, a to niezwykłych narzędzi, co powoduje, że każdy nowy projekt jest ciekawszy od poprzedniego. To wysoka poprzeczka do utrzymania.

Występ w ramach Don’t Panic! We’re from Poland Showcase

Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: