/* */

Znamy plan części konferencyjnej Spring Break!

15/04/2015

Podobnie jak w roku ubiegłym niezwykle istotnym elementem Spring Break będzie część konferencyjna wydarzenia! W tym roku rozbudowana została część panelowo-warsztatowa! Zapraszamy na piątkowe i sobotnie spotkania do Sali Pod Zegarem (II piętro CK Zamek)!

 

Piątek 24 kwietnia

12:00-12:50

JAK NAPISAĆ RELACJĘ Z KONCERTU?
WARSZTATY GAZETY CO JEST GRANE

Podczas warsztatów dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Gazety Co Jest Grane” opowiedzą, jak to się robi w gazetowej redakcji, a potem ocenią przygotowane przez uczestników teksty. Na co zwracać uwagę? Pisać „na gorąco” czy poczekać? Jak wymyślić dobry tytuł? Czemu warto dopracować lead? Na te wszystkie pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatu.

Prowadzący: Łukasz Kamiński, Przemysław Gulda, Jacek Świąder

13:00-13:50

LIVE BUSINESS: EARN MONEY AND SAVE TIME WITH GIGMIT (prezentacja w języku angielskim)

gigmit is Europe’s fastest growing tech company in the live music industry. Using its innovative online platform, gigmit connects artists with concert promoters and opens doors to the biggest and best venues Europe has to offer. Festivals like Sziget, Liverpool Sound City, Tramlines, Waves Vienna & Bratislava, Bucharest Jazz Competition and jazzahead! are among its regular clients. gigmit is continuously developing new solutions and ideas for clubs, festivals and artists to earn more money and save time. Come to this workshop to learn more about gigmit and your own chances of success.

Panelist– Gina Kerscher from gigmit

14:00-14:40

FIRST STEPS INTO GERMAN MUSIC MARKET (prezentacja w języku angielskim)

Yan Mangels, experienced booker from one of the biggest German music agencies FKP Scorpio, will present a brief desciption of German music market concentrating mainly on steps that need to be taken to succesfully promote your band in Germany. Presentation will include a brief description of labels, promotional opportunities, type of shows that makes sense to play to attract German media. A must for all young bands!

Panelist – Yan Mangels from FKP Scorpio

14:40-15:30

REGULAR TOUR OR SHOWCASE FESTIVAL – HOW TO START YOUR CAREER IN GERMANY? (dyskusja w języku angielskim)

After his presentation Yan Mangels will be joined by Paul Cheetham (International Project Manager for the Reeperbahn Festival) and Gina Kerscher (gigmit) in a discussion about German market.

Moderated by Michał Hajduk from IAM

15:40-16:30

ZŁAP KRÓLIKA!

Iga Zawadzińska i Michał Hajduk z Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) opowiedzą o działalności IAM w kontekście eksportu muzyki, dzieląc się doświadczeniem zdobytym podczas sześciu lat pracy z projektem Don’t Panic! We’re from Poland. Wskazówki i uwagi na co być przygotowanym i czego unikać w drodze na rynki zagraniczne. Jak efektywnie korzystać z możliwości, które stwarzają programy IAM i MKiDN.

16:40-18:10 spotkanie z gościem specjalnym: szczegóły wkrótce!

Sobota 25 kwietnia

11:00-11:50

JAK NAPISAĆ RELACJĘ Z KONCERTU?

Kontynuacja i podsumowanie spotkania warsztatowego z piątku – omówienie tekstów z dziennikarzami Gazety Wyborczej oraz Gazety Co Jest Grane

12:00-12:50

POSŁUCHAJ NASZYCH ZDJĘĆ
SPOTKANIE Z FOTOGRAFAMI MUSIC FOTO KOLEKTIV

Podczas panelu „Posłuchaj naszych zdjęć” Marcin Bąkiewicz i Artur Rawicz ( jedni z najbardziej doświadczonych fotografów koncertowych w Polsce) wszystkim zainteresowanym odsłonią kulisy swojej pracy podczas koncertów, festiwali i innych okazji, przy których „fotografują muzykę”. Opowiedzą nie tylko, jak wygląda praca fotografa koncertowego od kulis, jak się przygotować do niej, na co zwrócić szczególną uwagę i komu lepiej nie wchodzić w drogę…, ale wszystko zilustrują całą masą zdjęć ze swojego bogatego portfolio. Opowiedzą, jak przygotować się do fotografowania w małym klubie i na wielkim festiwalu. Co fotografowi wolno na koncercie metalowym, a co na hip-hopowym. Jak wyglądają umowy z managementami i kiedy nie warto zawracać sobie nimi głowy? Można spodziewać się opisów sytuacji trudnych, zwykłych, zabawnych oraz… oczywiście wielu anegdot.

13:00-13:50:

PRAWO NA KONCERCIE CZYLI CO WOLNO A CZEGO NIE WOLNO ARTYŚCIE, ORGANIZATOROWI I WIDZOM
Przedmiotem panelu będzie dyskusja na temat praw i obowiązków uczestników wydarzenia artystycznego tj. artysty, organizatora oraz widzów. Jego celem będzie analiza najbardziej typowych zdarzeń powodujących konflikty między uczestnikami koncertu, jak m.in: przerwanie występu przez artystę, złe nagłośnienie występu, rozmaite zaniedbania organizatora obniżające komfort odbioru widowiska oraz różne nieroztropne zachowania widzów, jak wtargnięcia na scenę, zajęcie cudzego miejsca czy głośne komentowanie występu artysty.

Prowadzący – Adwokat Hubert Masiota.

14:00-14:50

CZY MŁODZI LUDZIE SĄ NADZIEJĄ DZIENNIKARSTWA MUZYCZNEGO?
PANEL BRAND NEW ANTHEM

Wiecie gdzie zaczynały się kariery Fismolla, Domowych Melodii czy zespołu Years & Years? W polskim internecie. W ostatnich latach w Polce powstały dziesiątki stron i blogów muzycznych. Do głosu doszli młodzi ludzie, którzy nie są uwiązani umowami i nie liczą na zysk – po prostu piszą o tym, co ich w danym momencie kręci.

Jaki poziom trzymają polskie blogi i strony muzyczne? Czy są skazane na bezpłatne działania? Jaka jest ich przyszłość? Jakie mają znaczenie dla artystów i agencji koncertowych? Czy są w stanie wypromować koncert i zespół? Dlaczego proponuje im się barter? Kim są ludzie, którzy to prowadzą?

Goście:

Emi Barabasz (agencja What’s There, menagerka duetu Rebeka)

Robert Sankowski (Gazeta Wyborcza)

Tomasz Dąbrowski (Sorry Boys)

Prowadzący:

Przemek Budnik (Brand New Anthem)

15:00-16:30

MŁODZI ARTYŚCI – CZY POTRZEBNY JEST DZIŚ MANAGEMENT I WYTWÓRNIA? DO MAJORSA CZY MAŁEGO LABELU?

Dyskusja dotyczyć będzie drogi, jaką powinien wybrać młody artysta chcąc zaistnieć na polskim rynku. DIY czy współpraca z wytwórnią? Samodzielny booking koncertów czy współpraca z doświadczonym menedżerem? Mały label czy większe wydawnictwo? Na pewno nie zabraknie emocji!

Goście:

Olga Tuszewska (Kayax)

Robert Amirian (Nextpop)

Paweł Hordejuk (menedżer Happysad, Lorein)

Bartek Winczewski (Warner Music Poland)

Wojtek Oleksiak (zespół Jazzpospolita)

Prowadzący: Jaro Sobierajewicz (Radio Wawa)

16:40-17:20

SOLD OUT
PANEL EVENTIMU

Jak sprzedać imprezę? Eksperci Eventim podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem.

Panel poświęcony technikom i narzędziom sprzedaży biletów na wydarzenia.

Prelegenci :

Piotr Wasek – Sales Project Manager Eventim Polska

Wojciech Samsonowicz – Web Editor & Online Marketing Coordinator

Agora Showcase na Enea Spring Break 2020!

03/04/2020

Podobnie jak w zeszłym roku, na Enea Spring Break 2020 zobaczymy Agora Showcase! W ramach sceny Agory na festiwalu wystąpią: Bartek Królik, Bisz/Radex, Fismoll i Renata Przemyk! Przypominamy, że siódma edycja Enea Spring Break została przeniesiona i odbędzie się w terminie 10-12 września 2020 w Poznaniu!

Zobacz więcej

Enea Spring Break z nową datą!

24/03/2020

Ze względu na zalecenia i środki ostrożności podjęte przez rząd, Enea Spring Break 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie 23-25 kwietnia. Festiwal zostanie przełożony na 10-12 września 2020. Zapewniamy, że bezpieczeństwo i zdrowie artystów, personelu i fanów jest naszym głównym priorytetem. Monitorujemy sytuację i postępujemy zgodnie z decyzjami rządu oraz przedstawicieli służby zdrowia. Zatrzymaj […]

Zobacz więcej

Margaret, Karaś/Rogucki i wielu innych w składzie ESB2020!

05/03/2020

Line up Enea Spring Break z nowymi ogłoszeniami! Do składu festiwalu dołączają: Margaret, KARAŚ/ROGUCKI, 1988, Strange Clouds, Brodacze live act, The Rodeo, ba., Krakowitz, shishi, ATZUR, The Hanged Man!

Zobacz więcej
Organizator: Współorganizatorzy: Sponsor tytularny: Sponsor:
Dofinansowano ze środków
budżetu miasta
Partnerzy:
Patroni medialni: